Pro Edu-Cat OÜ alustas oma tegevust 2023. aasta septembris. Ettevõtte loojateks on kaks entusiasti, kelle tervishoiu karjäär sai mõlemil alguse Tallinna Kiirabist. Spetsialiseerume esmaabi andmise koolitustele. Korraldame koolitusi peamiselt eesti keeles, kuid vajadusel võime koolitada ka inglise keeles. Usume, et iga inimene on võimeline andma esmaabi, kui ta on saavutanud selleks vajalikud oskused!
Me ei usu veebi teel esmaabi õpetamisse, seega pakume koolitusi ainult kontaktõppe vormis. Teooriat ja praktikat on efektiivsem edasi anda just kohtudes – nii arenevad välja ka huvitavad diskussioonid ning õpe on kvaliteetsem.
Esmaabiandja väljaõppe koolituse ja täiendkoolituse kord vastab Eesti Vabariigi Sotsiaalministeeriumi 22.11.2018 määrusele nr 50 “Töökeskkonnavoliniku, töökeskkonnanõukogu liikme ja esmaabiandja koolituse ja täienduskoolituse kord täienduskoolitusasutuses”.
Meid on võimalik tellida oma ettevõtte personali koolitama!
Kui koolitusruumis puudub data projektor/HDMI ühendusega ekraan/televiisor, palume meid sellest eelnevalt teavitada. Sel juhul võtame kaasa enda projektori.
Meie koolitaja:
Tormi Kool, RN, APN, MSc
Tervishoiutöötaja reg.nr: N15310
Esmaabiandja koolitaja tõend nr: 1/964-22 (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool)
Minu teekond õendusesse on olnud veidi käänuline. Olen Kesk-Eestist pärit ja tulin 2004. aastal Tallinna Eesti Mereakadeemia Merekooli vahitüürimeheks õppima. Lõpetasin kenasti kooli, ent terviserikke tõttu ei saanud ma vahitüürimehe ametis tööle asuda. Mõtlesin, et mis edasi, kuni leidsin töökuulutuse, kus Tallinna Kiirabi otsis autojuhte. Kandideerisin ja sain tööle. Minu kokkupuude erakorralise meditsiiniga algas kiirabitöö kaudu, kus ma algselt olin kiirabi autojuht-parameedik (hilisem nimetus kiirabitehnik). Sealt edasi tõusin ma ametiredelil kuniks olin iga-aastaste täiendkoolituste abil saavutanud oma senise erialase tipu. Tekkis soov veel tervishoiualaselt edasi areneda ja läksin Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õendust õppima. Nüüd ma töötangi Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskuses reanimobiiliõena ja olen oma erialavalikuga väga rahul.
Kõige rohkem mõjutavad mind lastega seotud väljakutsed, on tegemist siis sünni või raske õnnetusega. Minu senise karjääri üks rõõmustavamaid hetki on seotud kodusünnitusega. Kiirabi õebrigaad oli juba sündmuskohale jõudnud ja palus reanimobiilibrigaadi abi. Kiirabiarst oli mures, et tema viimane sünnituse abistamiskogemus oli residentuuri ajal. Minul oli varasemalt kokkupuude ligemale kuue ootamatu kodusünnituse väljakutsega. Kiirabiarst küsis pidevalt minu käest nõu: “Tormi, mis me nüüd teeme?” Ladusin oma teadmised ette. Ja kui me emaga haiglasse jõudsime, siis ütles ta mulle: „Tead, Tormi. Me mehega mõtlesime, et mis me lapsele nimeks paneme ja meil oli sinu nimi ka kaalumisel. Nüüd mõtlesime, et panemegi talle nimeks Tormi.” See oli nii südantliigutav. Mõne aja pärast tõid nad mulle puuviljakorvi ja lapse foto mälestuseks. Nii tore oli – sellised sündmused jäävad pikaks ajaks meelde.
Esmaabi koolitusi olen teinud paar aastat, igal aastal olen osalenud vabatahtliku koolitajana ka „Su käed päästavad elu“ projektis. Tegemist on rahvusvahelise tervishoiutöötajate aktsiooniga, mille raames õpetatakse taaselustamisvõtteid elanikkonnale. Lisaks olen õppejõuna arendanud Tallinna Arte Gümnaasiumi õpilaste ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilaste teadmisi. Koolitan ka kiirabitöötajaid üle Eesti. Naudin enda teadmiste edasi andmist ning tunnen, kuidas iga koolitusega arenen ka ise.
Haridustee:
• Koeru Keskkool (lõpetatud 2004.aastal)
• Eesti Mereakadeemia Merekool vahitüürimees (lõpetatud 2007. aastal)
• Tallinna Tervishoiu Kõrgkool Õenduse õppekava (lõpetatud 2021. aastal)
• Tallinna Tervishoiu Kõrgkool intensiivõendus (lõpetatud 2024. aastal)
• Tallinna Tervishoiu Kõrgkool Terviseteaduse magister (lõpetatud 2024. aastal cum laude)
Vabal ajal tegelen spordi ning fotograafiaga. Olen enda jaoks avastanud loodusfotograafia ning naudin loomade, looduse ning loodusnähtude pildistamist. Mulle meeldib reisida ning tutvuda erinevate kultuuridega.